Coniunctio
Nekola
ZAhRADKAři
Přítel Belial
Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží
Drutty
Noir Voir
Milano


Coniunctio


Příborsko - kopřivnicko - brněnská formace hrající lehce alternativní rock, vznikla okolo roku 2015 spojením tří kamarádů, kteří se rozhodli, že svůj tvůrčí přetlak konečně nechají po letech zase vytrysknout. Název trefně vystihuje tento moment.
Motto: "Není nutné udělat díru do světa, stačí aspoň malý důlek."
Coniunctio:

Martin Kuboš - basová kytara
Patrik Kuboš – kytara, zpěv
Jan Šejnoha - kytara
Martin Toman - bicí

http://coniunctio.bandcamp.com


<nahoru>

Nekola


Projekt Nekola založili v Kopřivnici v roce 2015 Tomáš Kocián a Michal Burget, následováni kytaristou Radkem Francem a Ondřejem Zapletalem za mikrofonem. V této sestavě však odehráli pouze jeden koncert. Po sérii nešťastných událostí v roce 2016 se Nekola stáhli do ústraní a začali znovu ve dvou budovat nový zvuk kapely. Post zpěvačky a baskytaristky poté statečně přijala Marie Jalůvková.

Nekola:

Tomáš Kocián – programování, syntezátory
Marie Jalůvková – zpěv, baskytara
Michal Burget – syntezátory, klarinet, zpěv

http://nekola.bandcamp.com

<nahoru>

ZAhRADKAři


Kopřivnická skupina vznikla v roce 2007 volnou transformací bubenické party poté, co ztratila natrvalo svého kamaráda Radka Rusnáka. V názvu ZAhRADKAři jsou skryty dva významy. Jednak zahrádkáři jako takoví, neboť zmíněná bubenická skupina se scházela s týdenní pravidelností na Radkově zahrádce po dobu 10 let. Druhý význam je tvořen velkými písmeny ZA RADKA, čímž si kapela neustále svého kamaráda Radka připomíná. ZAhRADKAři se snaží jít si svou cestou. Styl, který skupina hraje, se jmenuje agro-punk a vlastně si ho sami vymysleli. Snaží se ke tvorbě přistupovat jako k pěstování. Je potřeba nejdříve kvalitně zasít, pak pohnojit a samozřejmě nechat dozrát. To jsou procesy, které se nedají uspěchat a hlavně musí bavit.

Aktuální sestava kapely:

Petr Janík - kaossilator, perkuse, zpěv
Martin Janík - basová kytara
Pavel Kriške - zpěv, el. kytara, bicí
Petr Stuchlý - zpěv, el. kytara
Aleš Symerský - zpěv, el. kytara, mandolína
Tomáš Nováček - bicí, el. kytara

http://bandzone.cz/zahradkari
http://zahradkari.bandcamp.com

<nahoru>

Přítel Belial


Hozly se Zdenou jsou v dobrém smyslu dokonalým naplněním termínu "místní borci". Drhnou si ten svůj black metal už nějaký ten pátek, sem tam se k nim připojí někdo třetí, ale po většinu času stojí celá ta šichta v boji proti lidské nenažranbosti a ignorantsví hlavně na nich. Hudebně mají blíže k punku a hardcore, melodický black je ovšem základní esencí o kterou se ostatní styly otírají tu více, tu méně, vždycky však zcela bez kalkulu.
Každá smrt člověka rukou přírody je oprávněná. Jednou nám to naše matka Země spočítá i s úroky. Tak vidí svět Přítel Belial, nekompromisní zvěstovatelé nevyhnutelného zániku lidské rasy, kterým nedělá sebemenší problém vyloudit při koncertech na tvářích pod vrstvou warpaintu odzbrojující a téměř permanentní úsměv od ucha k uchu a svým temným poselstvím šířit mezi posluchače lásku a pozitivní energii.

Hozly - kytara, poselství
Zdena - bicí, zemětřes

http://bandzone.cz/pritelbelial

<nahoru>

Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbežíVznik na podzim 2003 jako komediálně-industriální undergroundové těleso.
Původní sestava: K.O., Žloutek, dále se angažovali Jindra Holubec, Tajfun, Čudínek, Pepe Ocelák, Kačenka, Zmydloch a spousta dalších.
Po mnoha personálních a stylových kotrmelcích (vždy byl ale kladen důraz na volnou improvizaci a svobodné vyjadřování pomocí zvuků), zhruba od roku 2006, hraje kapela volně improvizovaný psychedelický noiserock s prvky industrialu, hc/punku, free jazzu, metalu, shoegaze, českého old school undergroundu aj. Stabilní tříčlenné obsazení  (K.O., Vítěz, Marcel) bylo v průběhu roku 2008 rozšířeno o několik nových členů, ale i navrátilců z dob minulých.

Aktuální sestava:
K.O. - bass
Kotas - drums
Markéta - voice
Apač - ukulele 
Zmydloch - guitar

Stálí hosté: Marek - guitar, Tajfun - el. doublebass, Marcipan - drums

Většinou kapela hraje dle okolností ve 3-7 členném obsazení, někdy i s dalšími hosty.

http://mssnd.bandcamp.com
http://bandzone.cz/mssnd

<nahoru>

Drutty

Původně chtěli zničit metal. Nejprve vymysleli název, až pak určili, kdo na co bude hrát. Typovi, co pořádal metalový fesťák řekli, že se jmenují Drutty, a že by je měl na ten fesťák pozvat. Když o pár týdnů později viděli svou kapelu na plakátech po celém městě, došlo jim, že by měli vytvořit nějakou tu hudbu. Dva týdny před prvním vystoupením měli první zkoušku. Metalisti je na prvním koncertě neukamenovali, ani žádné pivo nepřiletělo. Pak se jim nachomejtlo několik dalších příležitostí na zničení metalu, všechny s naprosto opačným efektem - Drutty si podmanili metal heads široko daleko. Po několika dalších koncertech rozhodli se nahrát desku. Ta vyšla na CD v počtu cca 15 kusů pod názvem "King Blues" a obsahovala jedinou 21 minut dlouho skladbu Nanohumanity. Nakonec se původní klávesák chopil druhé kytary, na klávesy přibrali jiného, a nahráli novou předělanou verzi "Nanohumanity_2.0" znovu, speciálně pro účely splitu s MSsNS. Nyní se nacházejí přesně na půli cesty mezi tím, co bylo a tím, co bude.

El Asistanto - klávesy
Pedro Jugador de Bolos  - kytara
Pablo Chimenéz - kytara
El Diablo Bombo - bicí
Rodrigo Obeso - basa

http://www.drutty.cz
http://drutty.bandcamp.com

http://bandzone.cz/drutty

<nahoru>
 

Noir Voir

Noir Voir, v originálním jazyce nonsens, v jazyce kapely však tento název znamená prohlédnutí skrze temnotu vlastní nemohoucnosti a nedostatečnosti. Obejít nedokonalosti světského života přímo k srdeční tepně hudby. Zatím jediný zaručený prostředek k rozpuštění nahromaděné individuality a sobeckosti. Tak vznikla kapela, v době, kdy se komplex méněcennosti stále neúspěšně léčil psychedeliky. Na začátku roku 2010 se k tepu společné hudby přidal další nástroj, ovládaný jediným neslušným a také nejvyšším houslistou v kraji, načež práce na finální podobě první desky byla takřka hmatatelná.

http://noirvoir.bandcamp.com

http://bandczone.cz/noirvoir

 

<nahoru>

Milano

Ondragutan, Varan a Bug. Tři základní stavební prvky esence rock´n rolu v městečku pod Červeným kamenem. Kořeny zapuštěné hluboko do minulosti a prorůstající skoro do všeho. Jejich první deska = release číslo 001 na Piper Records (www.piperrecords.cz)!
Kachničce je velikou ctí, že může pod svými křidly alespoň částečně ukrýt takové kabrňáky.

http://milanocz.bandcamp.com
http://bandczone.cz/milano

 

<nahoru>