10.2.2021

"Lidémoni" je název druhého alba kopřivnického hudebního souboru Nekola. Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020 v kopřivnických studiích Konferák, Kachnička Entertainment a Animan.
K nahrávání si jádro kapely - Marie Jalůvková (zpěv, basa), Tomáš Kocian (programování a syntezátory) a Michal Burget (syntezátory, klarinet, aerophon)  opět přizvalo osvědčené hosty - Toma Neuwertha na bicí, Zbyňka Machetanze na kytary a Martina Galiu na pozoun.
Nekola se postarali o nahrávání a mix, mastering, stejně jako u první nahrávky "Nekologie", svěřili Danu Václavkovi .
Lidémoni vyšli digitálně 21.11.2020, nyní je tu vinylová edice s přiloženým downloadem a překvapením...


K poslechu online a případnému nákupu mp3/wav/flac lze použáít i bandcamp kapely:

https://nekola.bandcamp.com/album/lid-moni

Nekola děkuje všem, kteří si předplatili vinyl či digitální verzi a pomohli tak kapele s náklady spojenými se vznikem alba, všem hostům a fanouškům za podporu i kritiku. 
"Nad hlavou mraky závodí, chladný vítr stromy čistí a na holých větvích svítí obrysy budoucího listí"....To je ten pravý čas na Lidémony.....


1.7.2020

Třetí split v historii naší organizace mají na svědomí kapely Chlad (Frýdlant nad Ostravicí) a Přítel Belial (Kopřivnice). Místní borci se nám opět po čase rozrostli na trio, ale to je asi jediná citelnější změna. Hudba a texty se nesou stále ve stejnému duchu tak, jak jsme u nich zvyklí. Melodický blackmetal jako předpověď nevyhnutelného zániku lidské rasy.
Stájoví nováčci Chlad si naopak  libují v pomalých rytmech a hutných rifech. Doom metal v ryzí formě. Česky zpívané táhlé opusy plné beznaděje a utrpení čerpají to nejlepší z klasiků žánru, zvukově ovšem brousí až někam k stoner rocku a sludge. Nahrávka vznikla v našem studiu kachnička, o mastering se opět postaral Dan Václavek. Vinyl za 350,- kč můžete objednávat u kapel, nebo zde. Pár kusů se asi dostane i do různých distribucí, ale  pokud chcete mít jistotu, kontaktujte nejlépe přímo kapely, tím je podpoříte nejvíce.

https://bandzone.cz/chlad
https://bandzone.cz/pritelbelial

18.10.2019

Právě vychází nová deska stájových stálic (ehm...) Drutty. Album se jmenuje "Doba kameňa". V případě 100 kusové vinylové edice se jedná o kolaboraci Kachnička Entertainment (KE 007) a Piper Records (PiR028). Lo-Fi kazety v počtu 50 ks jsou pak čistě v režii Kachničky a vnímáme je spíše jako fyzický doplněk k přiloženému downloadu.
V táboře Drutty došlo ke změně na postu bubníka, kdy demotivovaného Mariana Žluvu nahradil více než motivovaný Milan Marek (známý mimo jiné z  kapel Virtual Void a Chlad). Ten vnesl do života kapely rutinérský nadhled a letitými zkušenostmi vypěstěný přístup, ve kterém není místo pro nějaká dramata či tlaky.
Kapelu rovněž opustil Michal Burget, aby se mohl naplno věnovat svému novému projektu Nekola. Na novém albu Drutty ovšem hostuje a jeho typické ruchy a plochy proto ani tentokrát nechybí.
V mírně obměněné sestavě tedy Drutty předkládají nahrávku, které osciluje mezi metalem a psychedelickým rockem, s občasným záškubem punku či hardcore.
O mastering se postaral Dan Václavek ve svém studiu na horském hotelu Portáš, grafiku tradičně zmákla Kateřina Sudolská.12.4.2019

Dnes je tomu přesně 2,5 roku, kdy se jediná opravdová kopřivnická rock star vystřelila na jinou planetu. Zaply byl poznávacím znamením blížícího se průseru. Obchodní značkou všech kopřivnických potrhaných strun. Kde se zjevil, tam nebyl klid. Všechno muselo být nadoraz a intenzivně. Kapely vznikaly a rozpadaly se, ale Milano tady bylo tak nějak vždycky. Jediná pofiderní jistota ve městě, které je v podstatě dodnes obyčejným a nevzhledným přílepkem k fabrice na náklaďáky. Z hlubin zkušeben a nahrávacích studí se vynořily dva songy, které jsou patrně posledním posmrtným záškubem mrtvého těla s vykérovanou čtyřcípou hvězdou na zádech. Kachnička Entertainment si velmi považuje toho, že songy „Dva a půl“ a „Tralala“ vycházejí jako free digital download právě u ní.
Milano – poslední singl Dva a půl / Tralala.
Imaginární sedmipalec, tradiční dvě strany a definitvní labutí píseň.21.12.2018

Po dlouhé době se opět uzavírá jeden z oněch příslovečných kruhů. První album kapely Coniunctio - Divergentia znamená pro náš "label" mírný návrat do minulosti, troufáme si ovšem tvrdit, že bez zbytečného rozeznívání nostalgických strun. Tři ze čtyř členů měli kdysi dávno společně kapelu Hudba hraje (Martin Kuboš, Patrik Kuboš, Jan Šejnoha.) Ještě pozdeji pak vznikl projekt Nedělní chvilka poezie Revival Band, ve kterém se angažovali členové dva, nicméně tohle těleso k sobě pro změnu přitáhlo mnoho jiných hudebníků z místních a tehdy aktivních kapel, takže jeho dopad byl v lokálním regionálním rámci docela zajímavý.
Coniunctio klade v porovnání se zmíněnými kapelami větší důraz na textovou stránku, zároveň je jejich hudba přístupnější a ne tak "rozmáchlá". Je přímočarejší, umí více přitlačit na pilu (především zásluhou bubeníka Martina Tomana,) zároveň neztrácí cit pro zklidnění a lyričtější polohy. Z pohledu dnešních trendů je jejich snažení cíleně nemoderní. Osobní výpověď je pak ale nezakalená a spojení čtyř článků v jeden téměř perfektní.
Masteroval Dan Václavek na Portáši, míchal Sedlo za vydatného kibicování samotných muzikantů.
Kromě bandcamp downloadu vychází Coniunctio - Divergentia i jako klasické lisované CD s katalogovým číslem KE006.
1.11.2018

V těchto dnech vychází na Kachnička Entertainment debutové album hudebního projektu Nekola, který založili v Kopřivnici v roce 2015 Tomáš Kocián a Michal Burget, následováni kytaristou Radkem Francem a Ondřejem Zapletalem za mikrofonem. V této sestavě však odehráli pouze jeden koncert. Po sérii nešťastných událostí v roce 2016 se Nekola stáhli do ústraní a začali znovu ve dvou budovat nový zvuk kapely. Během dvou let se v panelákovém obýváku podařilo poskládat hudební příběh sestávající z pěti částí. S nahráváním bicích a zpěvem pomohl Tom Neuwerth ve svém studiu Animan, s pozounem a baskytarou Martin Galia a Lukáš Sedlo Sedláček v Kachnička Entertainment studiu. Post zpěvačky a baskytaristky statečně přijala Marie Jalůvková.

„Nekologie“ je jakousi hudební koláží na téma Lidé – Země – Vesmír, pestrou směsicí hudebních stylů, samplů a nástrojů, dotýká se témat změněných stavů vědomí a relativity hmotného světa.

Nahrávka s katalogovým číslem KE005 je dostupná v digitálním formátu a na magnetofonových kazetách.
O nahrávání a výsledný mix se pokusili sami Nekola, o master se postaral Dan Václavek.
Speciálním hostem na nahrávce je kopřivnický matador Arnošt Mrník a jeho nezaměnitelný projev.

12.3.2017

Druhé album kapely, kvůli které vlastně vznikl label (ehm) Kachnička Entertainment. Drutty se po dlouhém otálení a schovávání se za "srandaprojekt" staly už asi opravdovou kapelou.
Je tam všechno, co tak jeden může od kapely čekat: více či méně samostatně stavěné songy (většina z nich dokonce s textem), normální bubny, dvě kytary, basa, občas nějaké elektronické vrzaní a decentně klarinet.
Od naprogramovaného elektronického podkladu je postupně upouštěno a více se prosazují docela sdandardně pojaté skladby a hraní co nejúsporněji s pokud možno co nejmenšími nároky na nezbytné technické zázemí.
Nebude to trvat dlouho a Drutty snad budou opět schopny hrát i přes pódiovku někde v hospodě nebo v kdejakém Vyhnalově, kde dávají lišky doboru noc. Nikde jinde o ně beztak nestojí a samotní hudebníci to tak mají rádi.
Deska vychází trošku krkolomně na LP + MC, což by nebylo nic tak divného, kdyby byl na obou nosičích stejný obsah. V tomto případě tak tomu ovšem není. Na LP je vylisováno prvních pět skladeb, na kazetě pak nahrány zbývající dvě. Paradoxně LP trvá jen něco přes 25 minut, zatímco kazeta bezmála 30. Ale proč ne, když si při nahrávání na horské chatě všechno sedne tak jak má, dají se i nekonečné jam-sessions občas poslouchat (ale plýtvat na to asfaltem je asi přece jen škoda, nehledě na to, že dvojalbum, to už by bylo asi trošku velké sousto...)
Nečetla? To by sis ale měla přečíst! Tak káže Vláďa Menšík Bohdalce v totálně ujetém filmu Vražda Ing. Čerta a tak se i celé album jmenuje.
Celá tahle krása stojí 350,- kč a samostatně jsou obě části neprodejné.
A jako tradičně: objednávat můžete tady na webu, přes email, přes bandcamp, nejlepší ale bude, když si mě někde odchytnete osobně.

Sedlo25.11.2016

První CD v historii Kachničky. Maji ho na svědomí ZAhRADKAři a co jsou zač, to si přečtěte v sekci "kapely". Zapomeňte na nějaké progresivní postupy, post-cokoliv, metály, hárkóry, shoegaze novoty nebo akademický synth-pop. Nic z toho na tomto CD neuslyšíte.
Jsou to obyčejné písničky, povětšinou s úsměvnými texty. Sami sebe škatulkují jako agro-punk, já bych je charakterizoval spíše jako maloměstský folk-core s přírodním přesahem.
To, že jsou součástí kachní rodinky je věc naprosto logická. V tomto případě vydavatel i hudebníci rezignovali na jakékoliv umělecko-společenké "koncepty" a odhodili obavy z nepochopení a z případné nekontinuity kachního a zahradního univerza stranou. Pro společnou věc je totiž občas potřeba vykročit jiným směrem a jít proti proudu vlastního vyššího zájmu.
Prostě ZAhRADKAři vyházejí na Kachnička Entertainment a jestli se Ti to nelíbí, tak si zajdi na párek!
Objednávat můžete tady na webu, přes email, nejlepší ale bude, když si je někde odchytněte osobně.

Sedlo
13.6.2015

Po více než třech letech tu máme nový vinyl vycházející u Kachnička Entertainment. 7´ splitko Drutty/Přítel Belial. Každá kapela přispěla jednou skladbou.
Kamenárka od Drutty je výsledkem inspirativního soustředění na horské chatě v Beskydech na Soláni, Přítel Belial poté nahráli svůj Věk pomsty v našem skromném studiu na první dobrou.
Tentokrát to bylo trošku komplikovanější, protože první várka vylisovaných desek k nám dorazila v neposlouchatelném stavu a bylo potřeba je reklamovat.
Naštěstí nám reklamaci uznali a i když to způsobilo malé zdržení a nestihnuli jsme tím pádem pokřtít společné dítko na koncertě v kopřivnické Mandale, máme z nich radost a rádi se s Vámi o ni podělíme.
Objednávat můžete zde na webu, přes bandcamp, nebo prostě napište email na info (@) kachnicka.com.
Cena desky je 100,- kč + poštovné.23.3.2012

Včera dorazila zásilka vinylů MSsND/Drutty. Je to krása nesmírná. Oficiální datum vydání jsme stanovili na 31.3.2012.
K úplné dokonalosti před tím, než vyšleme první desky do distribuce, nám schází ještě vnější ochranná folie a vnitřní textová příloha, ale vše by mělo být dotaženo do konce nejpozději příští týden.
Už teď si můžete celou desku poslechnout (popř. online zakoupit jako digitální download) na Bandcampu Drutty (viz. přehravače pod fotografií)
Cena LP bude 280 kč.

31.1.2012

Tak je to tady! Poslední lednový den roku 2012 rozjíždíme nový web. A ne jen web. Aktivit je v plánu mnoho. Čert ví, jak se nám naše záměry nakonec vydaří. Třeba je to jen chvilkové poblouznění mysli, třeba nám to vydrží nějaký ten čas a užijeme si spoustu srandy.

Jak jste již možná zahlédli na titulní stránce, brzy spatří světlo světa první release KE v historii.
Společné 12´ split LP bruntálských trýznitelů Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží (bandzone.cz/mssnd) a jejich kopřivnických pomahačů Drutty (bandzone.cz/drutty) bylo nahráno v našem vlastním studiu Kachnička. Marbulínci zmákli nasekat matroš už na konci roku 2010. Pak se ale dlouho nic nedělo, protože Drutteníci počítali s tím, že vydají starou verzi svého CD debutu "King Blues", ale vzhledem k personálnímu obohacení v jejich řadách a mírné změně hudebního směřování se raději rozhodli natočit celou nahrávku znovu.

Vše se momentálně masteruje, dolaďují se detaily obalu a všeobecný cvrkot kolem vydání začíná zesilovat. Pokud vše půjde hladce, deska by měla být venku nejpozději koncem března 2012.

Zhruba ve stejný čas chystáme i první koncert pod hlavičkou Kachnička Entertainment. Akce to bude spíše komorní, zahrají prostějováci Unna (bandzone.cz/unna) ze stáje MMM a Social Party z Opavy (socialparty.blog.com).

Sedlo